Archangelos

Archangelos jest największą i najbardziej ruchliwą wioską na Rodos. Nowa część wybudowana jest dookoła starej, przy końcu średniowiecznego zamku, wybudowanego przez Joannitów na miejsce poprzedniego, bizantyjskiego. Jednym z miejsc wartych uwagi jest Kościół Michała Archanioła, od którego wioska wzięła swoje imię. Głownym dochodem mieszkańców jest ręcznie robiona ceramika. W pobliskiej fabryce można spróbować swoich sił w garncarstwie lub ręcznym tkaniu dywanów, z czego miejscowość również słynie.

W miejscowym Muzeum Ludowym można zobaczyć starożytną codzienność – lokalne stroje, ręcznie tkane ubrania, wraz z drobnymi haftowanymi elementami oraz narzędzia. Muzeum posiada również niewielki zbiór znalezisk archeologicznych.

W ostatnich latach turystyka w tym miejscu bardzo się rozwinęła, jednak nie zniszczyło to tradycyjnego klimatu wioski. Jest tu wiele rodzin, które prowadzą swoje własne hoteliki. Wioska ma malutką plażę, ale łatwo dostępne busem bądź samochodem są też te należącego do Tsambiki i Stegna.