Faliraki

Faliraki jest nowoczesnym ośrodkiem turystycznym położonym  na wschodnim wybrzeżu wyspy, 16 km na południe od miasta Rodos, który przyciąga turystów pięciokilometrową szeroką, piaszczystą plażą.

Faliraki jest jednym z ulubionych miejsc dla tych, którzy lubią rozrywkę, życie nocne, sporty ekstremalne oraz wodne. W mieście znajduje się wiele sklepów, od sklepów z pamiątkami dla sklepów odzieżowych i spożywczych. W pobliżu znajduje się ogromny aquapark z całym kompleksem zjeżdżalni, barem, restauracją i mini aquaparkiem dla dzieci.

Jeśli jesteś zmęczony zgiełkiem i tłumem turystów, 2km od Faliraki znajduje się Kalythies, piękna i malownicza tradycyjna wioska, gdzie można cieszyć się naprawdę smacznym posiłkiem w jednej z tradycyjnych tawern, spacerem po wsi i po prostu spokojnym odpoczynkiem.

W okolicy można znaleźć wspaniałą twierdzę Erimokastro z ruinami archaicznych murów,  znanych z filmu „Działa Nawarony” oraz ciekawą atrakcję turystyczną jaką jest jest stanowisko archeologiczne Sarantapichos uważane za część starożytnego Akropolu. Na wzgórzu niedaleko Faliraki można zwiedzić stary klasztor proroka Amosa.

Plaża nudystów Faliraki

Ta odosobniona część plaży ze złotym piaskiem osłaniana przez niskie wzgórza jest oficjalną strefą nudystów na Rodos. Jest wysunięta daleko na wschód i bardzo dobrze oznakowana, dlatego łatwo tam trafić. Leżaki i parasole przeciwsłoneczne można wypożyczyć na miejscu, a w małej budce serwowane są przekąski i orzeźwiające zimne napoje. Nieopodal są też większe restauracje i bary.