Paradisi

Paradisi

Ta mała miejscowość znajduję się tak blisko lotniska, że można pokonać ten dystans pieszo. Warto przejść się uliczkami Paradisi i zobaczyć piękne oryginalne budynki, które były doprowadzane do stanu z czasów świetności przez lata. Wejście do miasta to pozostałości zamku zbudowanego przez Rycerzy Świętego Jana w XIV wieku.

W miejscowości znajduje się wiele barów i restauracji, jednak najlepsze z nich znajdują się przy głównym placu. Fani obserowawania samolotów powinni na pewno odwiedzić bar Runway, który, jak łatwo się domyślić, znajduje się przy końcu pasarozbiegowego lotniska, skąd rozciągają się widoki na starty tych ogromnych maszyn. Tam też można udać się na zakupy, do sklepów tradycyjnych jak i współczesnych.

Tak jak większość wiosek tak i ta posiada swoje własne obchody Święta Aghja Marina (St Marina) 17 lipca. Na to święto zjeżdżają się Grecy porozrzucani po całym świecie.

Paradisi jest znane ze swej gościnności nie tylko dla turystów, którzy się tu zatrzymują, ale również dla tych, którzy postanawiają odwiedzić je na jeden dzień wynajmując auto. W zależności od której strony wjeżdża się do miejscowości, będzie to początek lub koniec zachodniego wybrzeża. Ta piękna miejscowość jest również znakomitą alternatywą dla turystów, których loty są odwołane bądź opóźnione.